Waluty
  • nowość
  • nowość

 

Żłobek, przedszkole - ważny etap w życiu dziecka.

Decyzja o posłaniu dziecka do żłobka oraz przedszkola jest stresująca zarówno dla rodziców, szczególnie mamy, która posiada niezwykłą więź z maluchem, jak i dla samego dziecka.

Przedszkole, po żłobku stanowi kolejny bardzo ważny etap w życiu oraz rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego dziecka. Dzieci należy odpowiednio przygotować do wejścia w nowe otoczenie, gdyż mogą się obawiać one różnych rzeczy, gdyż ich postrzeganie i lęki mogą być związane z wiekiem, doświadczeniami i indywidualnymi osobowościami. Niektóre powszechne obawy wynikają z:

  • rozłąki z rodzicami, także lęku przed samotną drzemką, gdy do tej pory czuwał rodzic

  • nowego i nieznanego otoczenia: niepewność w związku z nowym środowiskiem, rówieśnikami oraz wychowawcami, a także pojawienie się nowych dźwięków, zapachów w trakcje wspólnych zabaw

  • rozstania i oddzielania się od rodziców na kilka godzin dziennie

  • lęku przed nieznanym: zarówno sytuacji, jak i miejsc

  • potencjalnych konfliktów z rówieśnikami, gdzie pierwsze spotkanie i dalsze interakcje z rówieśnikami stanowią wyzwanie, niektóre dzieci mogą obawiać się konfliktów lub odrzucenia.

Istotne jest, aby zarówno rodzice, jak i wychowawcy w placówkach byli świadomi wysiłku, jaki muszą włożyć, aby udzielić każdemu dziecku wsparcia emocjonalnego i przejść pomyślnie etap aklimatyzacji.

Śpiworek przedszkolny

Rozmowa z dzieckiem, początkowa obecność rodzica w żłobku bądź w przedszkolu są kluczowe w przygotowaniu do adaptacji się malucha.

Niemniej ważne i stresujące dla samych rodziców jest skompletowanie praktycznej i bezpiecznej dla zdrowia dziecka, wyprawki dla dziecka w postaci odzieży, przyborów higienicznych, plecaka czy worka, kompletu pościeli, piżamki, śpiworka przedszkolnego itp.

Doskonałym pomysłem są wspólne zakupy, tak by dziecko miało szansę wyboru tych rzeczy, ulubionego koloru, czy fasonu.

Zdecydowanie, zwyczaj drzemki w przedszkolu jest ważnym elementem nauki oraz dnia dla dziecka, wpływa pozytywnie na funkcje poznawcze maluszka,redukuje lęk. Jednak, na początku dla dzieci w żłobku i starszych nieco przedszkolaków będzie ona stresująca. Obce miejsce i osoby, brak rodziców. Dlatego warto zadbać, aby dziecko miało, ze sobą „coś swojego”. Jednym z elementów wyprawki dla dziecka stanie się śpiworek dla dzieci do przedszkola, który posłuży jako kołdra, poduszeczka oraz prześcieradło. Warto, aby dziecko w domu „zaprzyjaźniło się” z towarzyszem snów. Doświadczenie producentów oraz rodziców mówi, że śpiworek do przedszkola, pomoże dziecku w szybszej adaptacji w nowej rzeczywistości, będzie kojarzony z domem i mamą i bezpieczeństwem; otuli przyjemnie malucha i pozwoli zasnąć.

 

Śpiworek do przedszkola

Firma Zuzpol to producent pościeli dla niemowląt i dzieci oraz różnego typu artykułów dziecięcych. Wysokiej jakości produkty z pewnością będą elementami niezwykłej wyprawki dla każdego malucha; zachwycą rodziców nie tylko dbałością o każdy szczegół, ale i oryginalnością i kolorystyką. Wszystkie produkty, w tym śpiworek do przedszkola oraz

śpiworek do żłobka, są dziełem zespołu doświadczonych i utalentowanych krawcowych.

Firma Zuzpol sprzedaje swoje produkty zarówno odbiorcom hurtowym, jak i detalicznym.

W swoim bogatym asortymencie posiada śpiworki dla dzieci do przedszkola. Wszystkie dostępne modele wyprodukowano z najwyższej jakości bawełny, zadbano o trwałość kolorów, a jako wypełnienie zastosowaną lekką, nieuczulającą włókninę. Zachwycają piękne, różnorodne wzory, motywy, ciepła kolorystyka.

Dla małych milusińskich oraz ich rodziców firma przygotowała kilka kolekcji śpiworka do przedszkola, szytych na zamówienie klientów:

Rozsuwany na bokach śpiworek do przedszkola i śpiworek do żłobka dostępny jest w czterech rozmiarach, dzięki temu rozmiar można dopasować do wzrostu dziecka. Wszystkie śpiworki dla dzieci do przedszkola posiadają przytulną poduszeczkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl